magyar english
Helyszín
Megye:
Település:
Időpont:
Időtartam:
Ingyenes:
Típus:
Kulcsszó:
A fenti szempontok közül legalább egy megadása kötelező.
Természetvédelmi Őrszolgálat
 Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata
 
 
Polgári természetőr jelvény
Facebook

Az Aggteleki Nemzeti Park a Facebookon!

 
Natura 2000 területek fenntartási tervei

  NATURA 2000 TERÜLETEK FENNTARTÁSI TERVEI
 
A pályázatot támogatta:






 
Natura2000 bejelentő lap
Gazdálkodók figyelmébe!
 
A Natura2000 területek esetén  kaszálás tervezett időpontját a tevékenység megkezdése előtt legalább 5 munkanappal korábban be kell jelenteni az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságnál:
 
 
 
Közadatkereső
Kérdőív
Melyik legszebb látogatható barlang az Aggteleki Nemzeti Parkban?
Baradla-barlang
Vass Imre-barlang
Meteor-barlang
Rákóczi-barlang
Béke-barlang
Kossuth-barlang
Nem tudom, még nem láttam mindegyiket...
Mintaszerű a Bodrogzug területén megvalósított projekt
 
Mintaszerű a vizes élőhelyek vízpótlásának javítására törekvő, Bodrogzug területén megvalósított projekt, amely az országban egyedülálló érték megóvására törekszik - jelentette ki Fazekas Sándor az Aggteleki Nemzeti Park területén, a Bodrogzug vízellátásának javítása, valamint szabályozhatóvá tétele elnevezésű projekt záró rendezvényén.
   
 
Úgy fogalmazott: a Bodrogzug csodálatos állatvilága, háborítatlan környezete "egy igazi földi paradicsom, amelynek védelméért kötelesek vagyunk mindent megtenni". Rámutatott, ahhoz, hogy ez ne száradjon ki, szükséges volt a vízpótlás biztosítása, és ezt ennek a projektnek a megvalósításával tudták elérni.

Ez az elmúlt időszak egyik legjelentősebb beruházása, a Tisza és a Bodrog közötti úgynevezett Bodrogzugban
3100 hektáron biztosítja a vízpótlást, a vízkormányzást úgy, hogy folyamatos legyen a vízutánpótlás, de ne jelentsen árvízveszélyt sem.

A bodrogzugi területen megvalósult beruházás 100 százalékos uniós támogatással, mintegy 830 millió forintból valósult meg.

Kitért arra is: a kormány elkötelezett a beruházások folytatásában, hogy a nemzeti park intézményrendszere, finanszírozása, feladatellátása zavartalan legyen.

Mint mondta, 46 milliárd forint áll majd rendelkezésre az előttünk álló európai uniós ciklusban természetvédelemre. 2020-ig kell ezeket a kereteket pályázati úton hozzáférhetővé tenni.

„Magyarország történetében nem volt példa, hogy ilyen fejlesztési lehetőségek álljanak rendelkezésre a természetvédelem területén” – mutatott rá a tárcavezető hozzáfűzve, hogy a már megkezdett programokat folytatják, a fejlesztések, különböző idegenforgalmi védett célpontok jobb látogathatóságát segítik elő, például a barlangok esetében.

Példaként említette: látogatóközpontokat építenek, hogy az oda érkező turisták kulturált körülmények között tudjanak megismerkedni a védett területekkel. Legyen pihenőhely, vagy olyan bolt, ahol a nemzeti parkok termékeit – könyveket, kiadványokat - meg tudják vásárolni.

Parkolók szükségesek, tanösvényeket alakítanak ki, hogy a látnivaló értelmezhető legyen, és „csak egy bizonyos részét vegyük igénybe, hogy meg is tudjuk óvni” – ismertette a miniszter. Mint mondta, vannak olyan természetvédelmi zónák, ahová nem szabad bemenni, „tönkretennénk mindazt, amit meg akarunk hagyni az utókornak”, ezért kellenek a tanösvények, erdei iskolák. Felsorolása szerint ebbe a körbe tartoznak a kilátók, irányítótáblák, ahogyan a vízpótlás is.

A Vizes élőhelyek vízpótlásának javítása a Bodrogzug területén című pályázati programot az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság valósította meg. Az érintett részen – a Tisza és a Bodrog között – a nyári gát egyes szakaszait visszabontották, vadmenekítő dombokat . Helyreállították a vízszállító gátakat, csónakzsilipet és madármegfigyelő tornyot is kialakítottak.


Forrás: MTI, Kormany.hu
   
 
2015.04.27.
©2005 A KvVM
Természetvédelmi Hivatala
neosoft&design
PageRank Kereső optimalizálás