ANP Füzetek VIII.
A Cserehát történeti földrajza (18–20. század) - historical geography of the Cserehát region (18th – 20th century)
A hétköznapok embere ma is alig ismeri a Cserehát nevet, vagy ha hallott is róla, nevét gyakran összekeveri a Börzsöny és a Mátra között elterülõ Cserháttal. A köztudatban egészen a legutóbbi idõkig kevés figyelem irányult erre a félreesõ vidékre.
ANP Füzetek IX.
A Sajó-Bódva köze történeti földrajza (18–20. század)
A Sajó-Bódva köze nevet hiába keresné az olvasó a különbözô tematikájú, méretarányú tér-képeken, nem találná egyiken sem. Legfeljebb olyan feliratokat olvashat az említett két folyó közötti területen, mint Aggteleki-karszt, Borsodi-medence vagy Galyaság. A Sajó-Bódva köze név tulajdonképpen nem rejt mást, mint a két folyó és a mai ország-határ által közrezárt területet.
ANP Füzetek X.
Dobány Zoltán: Történeti földrajzi tanulmányok a Hernád-völgy területérõl (18–20. század)
A Hernád-völgy fontos szerepet töltött be a Kárpát-medence földrajzi munka-megosztásában, és az anyagi javak cseréjének a biztosításában. Az eltérõ természeti adottságú nagytájakat (Alföld, északi hegységkeret) összekötõ völgy települései – differenciáltan – igye-keztek kihasználni a kedvezõ helyzeti energia nyújtotta elõnyöket, s a helyi energiák, valamint a mindenkori társadalmi-gazdasági viszonyok kereti között szervezték saját életüket.
ANPI Füzetek XI.
Kutatások az Aggteleki Nemzeti Parkban II.
Researches in Aggtelek National Park and biosphere reserve II.
Jókai Mór a föld kérgét egy olyan könyvhöz hasonlította, amelynek egymásra helyeződött lapjai „örök tanújelek”, és amelyeket az „emberi szellem” olvasni képes. Ez az olvasás és a felhalmozott információk megértése rohamosan változó világunkban egyre fontosabb.
Ezért tanuljuk meg olvasni a „földkéreg lapjait”, hogy okuljunk belőle. Hogy többet már ne veszítsünk el abból a kevésből, ami maradt. Szolgálja ez az újabb kötet is ezt a felismerést!
ANPI Füzetek XII.
Farkas Roland – Huber Attila – Gáti Eszter
Fészkelő és vonuló madárfajok állományainak vizsgálata a Bódva-völgyben - A study on the populations of breeding and migrating bird species in the Bódva-valley - Skúmanie hniezdiacich a migrujúcich vtáčích druhov v údoli Bodvy
Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület együttműködésében minden évben megrendezésre kerülő Bódva-völgyi Madárvonulás-kutató és Természetvédelmi Tábor eredményeit, tapasztalatait összefoglaló háromnyelvő kiadvány.
ANPI Füzetek XIII.
Virók Viktor – Farkas Roland – Farkas Tünde – Boldoghné Szűts Fanni – Vojtkó András
A Gömör–Tornai-Karszt flórája I. – általános rész - Flóra Gemersko-Turnianskeho Krasu ‒ Všeobecná Časť I.
A virágok, fák nyelvének megértéséhez türelem, kitartás és elszántság kell. Ehhez a nyelvhez a "szótár" már korábban megszületett a Fűvészkönyv két kötete képében. Most a szakemberek megírták hozzá a "nyelvtankönyvet".
ANPI Füzetek XIV.
Virók Viktor – Farkas Roland – Farkas Tünde – Róbert Šuvada – Vojtkó András
Mintegy két évvel az első kötet megjelenését követően érdeklődő olvasóink kezébe adjuk a flóramű második, érdemi részét. Nagy örömünkre csatlakozott hozzánk Róbert Šuvada kollégánk, a Szlovák-karszt növényzetének kitűnő ismerője. Ebben a kötetben kapott helyet az enumeráció, mely szokatlan módon nem jelenik meg nyomtatásban, hanem a mellékletként szereplő CD tartalmazza.