|
A martonyi Háromhegyi Pálos templom- és kolostorom
Az Aggteleki Nemzeti Park déli részén található az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend egyik legjobb állapotban megmaradt kolostora, a martonyi Háromhegyi Pálos temlom- és kolostorrom.
Tovább >>>
A keleméri Mohosvár
A Kelemér-Putnok közötti országút gerincen futó részének éles kanyarulatától DNy-ra indul el az a völgy, amelyben az úttól 400 m-re a Nagy Mohos tavat találjuk. Innen tovább DNy-ra 200 m-re, a Kis Mohos tó fölött emelkedik a Mohosvár nevû sáncvár, amelynek régészeti feltárása 2000- folyik Pusztai tamás vezetésével.
Tovább >>>
Aggtelek
Aggteleket mint magyarok lakta települést elsőként egy 1295-ös oklevél említi Ogogteluk néven.
Tovább >>>
Jósvafő
A ma 380 lelket számláló Jósvafő község Észak- Magyarországon, az Aggteleki-karszt középpontjában, a Jósva patak völgyében fekszik. Itt torkollik három másik patak a Jósvába - a Tohonya-, Kecső- és Kajta patakok - amely ezek vizét a Bódvába szállítja.
Tovább >>>
A jósvafői Tájház
A jósvafői tájházat 1994-ben alapította a SZINLŐ Barlangi-vendégforgalmi Kft. , Jósvafő számos önzetlen lakójának, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság, és az Országos Műemlékvédelmi Hivatal támogatásával.
Tovább >>>
Baradla Galéria
Az 1996 nyarán megnyitott Galéria célja a képzõmûvészet eszközeivel is közkinccsé tenni a természet csodáit.
Tovább >>>
Gömörszőlős
A Putnoki-dombság lankái között meghúzódó közel 100 lelkes kistelepülés az Aggtelek-Putnok útvonal mentén egy rövid bekötõúttal közelíthetõ meg.
Tovább >>>
További kultúrtörténeti értékek
Az Aggteleki Nemzeti Park területén fekvõ Aggtelek és Jósvafõ települések kultúrtörténeti értékei a korábban részletezett felszíni túrák (faluséták, ill. ökotúrák) keretében látogathatóak meg.
Tovább >>>
|