Szabó István, Dr. Végh Zsolt és Kardos Ádám január első hétvégéjén két sikeres bontás után közel 30 méterrel növelték a felső járat hosszát. Az eddigi kutatásokból megállapítható hogy az úgynevezett Ős Retek-ág kb. 29-30 méterrel húzodik a fő ág felett, de magából az ős ágból is hatalmas ősi viznyelők törnek a felszin irányában.
Készítettünk néhány képet hogy mindenki láthassa az új szakaszokat, és a kutatás részleteit. (Szabó István)