magyar english
Helyszín
Megye:
Település:
Időpont:
Időtartam:
Ingyenes:
Típus:
Kulcsszó:
A fenti szempontok közül legalább egy megadása kötelező.
Természetvédelmi Őrszolgálat
 Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata
 
 
Polgári természetőr jelvény
Facebook

Az Aggteleki Nemzeti Park a Facebookon!

 
Natura 2000 területek fenntartási tervei

  NATURA 2000 TERÜLETEK FENNTARTÁSI TERVEI
 
A pályázatot támogatta:






 
Natura2000 bejelentő lap
Gazdálkodók figyelmébe!
 
A Natura2000 területek esetén  kaszálás tervezett időpontját a tevékenység megkezdése előtt legalább 5 munkanappal korábban be kell jelenteni az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságnál:
 
 
 
Közadatkereső
Kérdőív
Melyik legszebb látogatható barlang az Aggteleki Nemzeti Parkban?
Baradla-barlang
Vass Imre-barlang
Meteor-barlang
Rákóczi-barlang
Béke-barlang
Kossuth-barlang
Nem tudom, még nem láttam mindegyiket...
» ANPI Természetvédelmi Őrszolgálat terület beosztása
ANPI Természetvédelmi Őrszolgálat terület beosztása
 

.

Őrszolgálatvezető: Rózsa Sándor osztályvezető

Őrszolgálatvezető-helyettes: Kanyok Zsolt

I. Aggteleki tájegység - tájegységvezető: Burinda Tamás

II. Zempléni tájegység - tájegységvezető: Firmánszky Gábor

Az ANP Igazgatóság védett természeti területein, valamint az Igazgatóság működési területén jelenleg 19 fő látja el a természetvédelmi őrzéssel kapcsolatos feladatokat. Egy természetvédelmi területtel rendelkező őrre hozzávetőlegesen 6 500 ha/fő védett természeti terület jut.(a Natura2000 területeket leszámítva) ANPI Természetvédelmi ŐrszolgálatANPI Természetvédelmi ŐrszolgálatTekintettel a koncentrált idegenforgalomra (Aggtelek-Jósvafő térsége kb. évi 150-180 000 fő/év), valamint a jogszabályi kötelezettségekből fakadó többlet feladatokra (ex lege- és természeti- területek; erdőrezervátum;), és a tervezett Csereháti Tájvédelmi Körzet megalakítására létszámemelést tehet szükségessé a közeljövőben a Természetvédelmi Őrszolgálatnál.
Az Aggteleki Nemzeti Park megalakulásakor az Őrszolgálat létszáma 1 fő természetvédelmi őrrel indult.
Természetvédelmi Őrszolgálat tagjai rendelkeznek a feladatuk ellátásához szükséges szakirányú iskolai végzettséggel, természetvédelmi őri vizsgával, valamint a maroklőfegyver viseléséhez szükséges engedélyekkel.
2007. február 1-től a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságtól átvett Zempléni Tájegységgel bűvült az Igazgatóság működési területe, és ezzel együtt 13 főre emelkedett az ANPI Természetvédelmi Őrszolgálatának létszáma.

2008 évi bővítéssel alakult ki a mai 18 fős létszám.ósvafő térsége kb. évi 150-180 000 fő/év), valamint a jogszabályi kötelezettségekből fakadó többlet feladatokra (ex lege- és természeti- területek; erdőrezervátum;), és a tervezett Csereháti Tájvédelmi Körzet megalakítására létszámemelést tehet szükségessé a közeljövőben a Természetvédelmi Őrszolgálatnál.
 

Természetvédelmi Őrszolgálat tagjai rendelkeznek a feladatuk ellátásához szükséges szakirányú iskolai végzettséggel, természetvédelmi őri vizsgával, valamint a maroklőfegyver viseléséhez szükséges engedélyekkel. A felsőfokú végzettségűek 1-3 szakirányú diplomával rendelkeznek.

A hatósági feladatokon kívül a védett természeti értékekkel kapcsolatos adatgyűjtésben, természetvédelmi fenntartásban, oktatásban és bemutatásban is szerepet kapnak.

Az oldal szerkesztés alatt

   
 
1190143636 Oldal nyomtatása
©2005 A KvVM
Természetvédelmi Hivatala
neosoft&design
PageRank Kereső optimalizálás